Nogomet (Ž): BIH-Poljska 1:1

BOSNA I HERCEGOVINA – POLJSKA 1:1 – Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2015. godine u Kanadi. Veliki bod naše reprezentacije. U utakmici 7.kola grupe 4 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2015. godine u Kanadi, danas su u Zenici igrali ženske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Poljske. Utakmica je završena neriješenim rezultatom, nakon velike borbe.

REZULTAT: BIH – POLJSKA 1:1 (1:0).

Donosimo osnovne podatke sa utakmice:

Zenica, Stadion Bilino polje. Gledalaca oko 150; Vrijeme: oblačno (+16* C); Glavni sudija: Rhona Daly; Pomoćnice: Michelle O'Neill i Sinead Forde (sve iz Irske),

Strijelci: 1:0 Mika 45'+2’ (autogol), 1:1 Pajor (63’).

Žuti kartoni: A.Hadžić, N.Dijaković, A.Fetahović i Monika Kuliš (BiH);

Sastavi ekipa:

BOSNA I HERCEGOVINA: Envera Hasanbegović, Anđela Šešlija, Nikolina Dijaković, Amira Spahić (cap), Amela Fetahović, Eldina Ahmić (od 84’. Melisa Hasanbegović), Aida Hadžić, Alisa Spahić (od 67’. Esmaralda Mujkić), Lidija Kuliš, Monika Kuliš, Svjetlana Crnjak (od 50’. Antonela Radeljić). (Selektor: Samira Hurem, asistent Ivana Vlaić);

Poljska: Szymanska, Sikora, Dudek, Plonowska, Mika, Gusciora, Pajor, Dudek (od 72’. Gonzalez), Aszkielowicz, Pakulska (od 89’. Wisniewska), Szaj (od 46’. Siwinska). (Selektor: Wojciech Basiuk.

Novi veliki uspjeh naše šenske reprezentacije. Nakon subotnje pobjede na zeničkom Bilinom polju protiv Sjeverne Irske (1:0), naše su nogometašice danas na istom stadionu odigrale neriješeno 1:1 protiv favorizovane reprezentacije Poljske.
BiH je došla u vodstvo autogolom kapitena Marte Mike u 2. minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Ona je, pri pokušaju da loptu vrati glavom svojoj golmanici, sa ivice šesnaesterca, prevarila istrčalu golmanicu Annu Szymansku i bilo je to 1:0 za BiH.
Poljakinje su izjednačile u 63. minuti golom Ewe Barbare Pajor, koja je na desetak metara od gola bila brža i ispred bh.golmanice Envere Hasanbegović, koja je istrčala u prazno, i glavom pogodila za izjednačenje 1:1.

Našim nogometašicama je, izgleda, nedostajalo više snage da zabilježe drugu pobjedu u kvalifikacijama, ali su i pored toga pokazale veliku borbenost i ponovo su ostavile srce na terenu.

6.Farski Otoci 6 0 2 4 3:22 2

Naredni susret reprezentacija BiH igra 20.avgusta 2014. godine u našoj zemlji, a protivnik je reprezentacija Farskih Ostrva, sa kojom smo igrali u gostima 1:1 u 4.kolu, 05.aprila 2014.godine.