Katastrofalna greška Šahinovića koštala Sarajevo na Pecari

NK Široki Brijeg savladao je na Pecari ekipu FK Sarajevo s 1:0 u derbi meču 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovinu. Utakmicu je riješila majstorija Stephena Chinedua nakon katastrofalne greške golmana gostiju Muhameda Šahinovića.

Niz Simona Rožmana od pet utakmica bez poraza na klupi FK Sarajevo zaustavljen je večeras na Pecari kod Širokog Brijega gdje je Bordo tim poražen s 1:0.

Dosta dobar fudbal igrao se na Pecari u prvom poluvremenu. Golova nije bilo, ali prilika jeste i to veoma dobrih.

Sve je počelo već nakon 40 sekundi. Greška domaćih fudbalera gurnula je u šansu Avramovskog, no Tomić skida zicer fudbaleru Bordo tima. U nastavku akcije i kornera Đuričković gađa glavom pored gola.

Sarajevo je novu dobru šansu imalo u 18. minuti. Ziljkić izbacuje Durakovića, ovaj bježi odbrani, šutira, ali lopta pogađa stativu.

Deset minuta kasnije Chinedu je u situaciji dva na jedan bio veoma sebičan i nije želio uposliti saigrača koji je bio sam na drugoj strani.

Potom su prijetili Hasić s jedne i Pranjić s druge strane, promjene rezultata nije bilo, a u 39. minuti Široki je stvorio svoju najbolju šansu u prvom dijelu.

Sudija Miloš Gigović je dosudio prekršaj na ivici kaznenog prostora. Ćavar je gađao sami ugao, Šahinović fenomenalno brani.

Na odmor se otišlo rezultatom 0:0, a samo što je počelo drugo poluvrijeme Sarajevo propušta još jednu veliku šansu. Kuprešak griješi, Oliveira mu krade loptu, no njegov udarac zaustavlja stativa.

Chinedu u 53. minuti pokušava s distance, preslabo je to bilo da bi se savladao Šahinovića.

Potom je Simon Rožman napravio trostruku izmjenu. Čataković, Penaranda i Kyeremeh ušli su u igru umjesto Ziljkića, Avramovskog i Oliveire kod Sarajeva, no većih uzbuđenja nije bilo.

A onda u 74. minuti Široki iz ničega dolazi do vodstva. Golman Šahinović pravi kardinalnu grešku, loptom pogađa napadača domaćih Chinedua, a ovaj to koristi i prekrasnim lobom donosi svom timu prednost od 1:0.

Nekoliko sekundi kasnije ponovo je bilo neopreznosti u odbrani Sarajeva, Široki to ne koristi, a zatim Sarajevo kreće po jedan bod.

Pokušavali su gosti na sve načine, imali su posjed lopte, ali Široki je imao najbolju šansu u nadoknadi. Šahinović skida zicer Bagariću i ostalo je 1:0 za domaće.

Premijer liga BiH, 8. kolo:

Široki Brijeg – Sarajevo 1:0

NK Široki Brijeg: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Capan, Chinedu, Kpan, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak i Tomić.

FK Sarajevo: Šahinović, Duraković, Oliveira, Hasić, Julardžija, Beganović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Ziljkić i Mustafić