Njemačka savladala Ukrajinu i počela pohod na evropski tron

Fudbal – EURO 2016, grupa C

U prvom kolu grupe C, selekcija Njemačke je golovima Mustafija i Schweinsteigera pobijedila reprezentaciju Ukrajine sa 2:0.

Ukrajina je prva zaprijetila i to u petoj minuti utakmice preko Konoplyanke, ali je Neuer sjajno odbranio njegov udarac da bi Njemačka došla u vodstvo u 19. minuti utakmice. Toni Kroos je centirao, a Shkodran Mustafi dočekao njegov centaršut i matirao Pyatova za vodstvo Pancera.

Osam minuta poslije u odličnoj situaciji je Khacheridi koji je šutirao poslije kornera, ali je Neuer ponovo na visini zadatka. Već u sljedećem napadu kontra Elfa, Khedira je izašao sam na Pyatova, ali je golman Ukrajine fenomenlano odbranio.

U 36. minuti utakmice Ukrajina je mogla do izjednačenja, ali je pokušaj Konoplyanke sa gol linije izbacio defanzivac minhenskog Bayerna, Jerome Boateng. Prvu šansu u nastavku imali su Nijemci koji su u 52. minuti prijetili preko Kroosa, ali je fudbaler Reala pogodio stativu.

Igrala se 62. minuta utakmice kada je Khedira oprobao svoj udarac, ali je Pyatov odlično odbranio njegov udarac. Desetak minuta poslije pokušao je i Muller, ali Pyatov je na visini zadatka. Pokušao je i Schurle u 82. minuti, ali pored gola golmana reprezentacije Ukrajine. Konačan rezultat utakmice je postavio rezervista Schweinsteiger poslije odlične kontre u 92. minuti utakmice.

Do kraja su Panceri zadržali prednost i zabilježili prvu pobjedu na ovogodišnjem Euru.

Njemačka-Ukrajina 2:0 (1:0) (Mustafi 19’, Schweinsteiger 90+2’)