Sloboda – Sarajevo 1:2

U prvoj i ujedno i jednoj od derbi utakmica šestog kola Premijer lige sastali su se Sloboda i Sarajevo, a na Tušnju je slavila gostujuća ekipa rezultatom 2:1.

Sloboda je furiozno otvorila prvenstvo, pa je zasjela na vrh tabele s 13 bodova ostvarivši četiori pobjede uz remi nakon pet utakmica. Međutim, u šestoj su izabranici Mladena Žižovića poraženi i to od ekipe Sarajevca koja se trećom vezanom pobjedom vraća u sami vrh tabele i sa 12 bodova trenutno je na treće mjestu.

Sloboda pravi pritisak na startu meča, ali kada je on splasnuo, gosti su stigli do vodstva. U 15. minuti je sjajni Bodul na odličan ubačaj Šabanovića zatresao mrežu domaćeg golmana.

Tri minute kasnije sjajna šansa za Slobodu, Balić je šutirao glavom, ali lopta ide pokraj gola gostiju s Koševa. U 23. minuti sjajna šansa za Sarajevo, ali je Bagarićev udarac izblokiran u zadnji čas.

Imao je Bagarić i u 29. minuti pokušaj, ali ovaj put ide preko gola. Na drugoj strani Dženis Beganović je probao, Dizdarević siguran. Do kraja prvog dijela pokušaj Maksimovića, lopta ide preko gola, a u samoj završnici su domaći tražili penal zbog navodnog igranja rukom Kurdića, no sudija Bandić samo je odmahnuo rukom.

Na samom otvaranju drugog dijela Sarajevo je stiglo do 2:0. Mladi Ramić je sjajnim prodorom prevario nekoliko svojih čuvara, a onda lijepo pogodio za ovjeru pobjede bordo tima.

Nakon tog gola, Sloboda kao da je izgubila svaku nadu, uzaludno su domaći pokušavali doći do gola, a Sarajevo je “spustilo loptu” i mirno privodilo posao kraju. U 82. minuti je Sarajevo ostalo s igračem manje, pošto je Šabanović dobio dva žuta kartona u razmaku od nekoliko minuta.

Ipak, Sloboda dolazi do gola u 96. minuti. Nakon lijepe akcije, sjajan gol Dženisa Beganovića, ali ostalo je 2:1, nije bilo više vremena za Tuzlake.

U narednom kolu Sarajevo će ugostiti ekipu Širokog Brijega, ali bit će dodatno oslabljeno jer je Andrej Đokanović danas zaradio treću javnu opomenu, pa mora da pauzira jedan meč, baš kao i Šabanović.

Slobodi slijedi još jedan težak duel, pošto gostuju ekipi Željezničara na Grbavici.