Ni Zrinjski nije mogao pobijediti Velež

Ni Zrinjski nije mogao pobijediti Velež: Važan bod za Rođene u gradskom derbiju
Bez pobjednika u duelu mostarskih klubova

Zrinjski i Velež remizirali su večeras pod Bijelim Brijegom u velikom mostarskom derbiju. Susret je okončan rezultatom 1:1.

Duel velikih rivala privukao je naravno veliku pažnju. Oba tima su u borbi za Evropu, a nakon ove utakmice razlika između dva kluba je i dalje tri boda.

Velež prvi prijeti u ovom susretu. Radovac dobro šutira u četvrtoj minuti sa nekih 20-ak metara, ali ravno u Varvodića.

Zrinjski potom pravi manji pritisak koji ne donosi neke velike šanse. U 18. minuti Mašić se odlučio na šut iz teške pozicije iako je Juranović bio sam, da bi potom Georgijević zaprijetio domaćim, neprecizno.

Ćosić je u 27. minuti šutira pored gola Plemića, a zatim slijede minute potpune dominacije Zrinjskog i pravo je čudo kako domaći tim nije uspio zabiti gol.

U 33. minuti Trebotić izvodi prekid, lopta je skakutala pored prazne meže, ali je u posljednji čas izbijena. Zatim je Bilbija šutira iz gužve, potom i Mašić, no lopta nije htjela u gol.

Nakon propuštenih šansi stigla je kazna. Brandao je ukrao loptu Bekiću, uposlio je Vehabovića koji sjajno pogađa za rezultat prvog poluvremena od 0:1.

U nastavak meča Zrinjski kreće ofanzivno i u 55. minuti dolazi do izjednačenja. Juranović probija po lijevoj strani, majstorski upošljava Nemanju Bilbiju koji postiže gol za 1:1.

Sedam minuta kasnije Bilbija dobro šutira sa distance, a lopta odlazi tik pored stative gola gostiju.

Novu šansu sjajni napadač Plemića propušta u 67. minuti. Ponovo je veoma dobro šutirao, no neprecizno.

Velež je nekoliko minuta kasnije zatresao mrežu Plemića, ali pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda i rezultat se nije mijenjao.

Povratnik u redove Zrinjskog nakon povrede Miljan Škrbić imao je dobar šut u 76. minuti, Bogdanović to brani, kao i šut Juranovića iz slobodnog udarca u 80. minuti.

Pokušavali su domaći na sve načine doći do gola. Međutim, nisu uspjeli da po drugi put zatresu mrežu Bogdanovića u ovom susretu i 1:1 je na kraju bio konačan rezultat susreta, iako je Tičinović u 92. minuti promašio prazan gol sa svega tri metra.

Velež je naravno mnogo zadovoljniji ovim bodom, ali do kraja ćemo gledati veoma uzbdljivo prvenstvo. Niz Rođenih bez poraza sada je povećan na 16 utakmica što je zaista fenomenalan učinak.