Nesretan poraz Borca, Rio Ave slavio u finišu

Fudbaleri Borca oprostili su se od Evropske lige, izgubivši večeras u Banjoj Luci od portugalskog Rio Avea rezultatom 0:2.

Izabranici Vlade Jagodića su se odlično držali, a kapitulirali su u samom finišu susreta.

Već od samog početka susreta gosti su preuzeli terensku inicijativu, a prvu priliku imali su u 29. minuti preko Lukasa (Lucas) Piazona.

Siniša Dujaković je umalo iskoristio smušenost odbrane gostiju u 34. minuti, ali mu je lopta pobjegla u posljednji čas.

Drugo poluvrijeme krenulo je šansom Borca. Stojan Vranješ je uposlio Jovu Lukića koji dodaje Goranu Zakariću, a ovaj neprecizno šutira.

Borac je ozbiljnije zaprijetio u 70. minuti. Almedin Ziljkić je izveo slobodan udarac, a Đorđe Milojević glavom šutirao pored gola.

Piazon je u 75. minuti sjajno šutirao iz voleja, a Bojan Pavlović još ljepše odbranio.

Pavlović se ponovo istakao u 80. minuti, kada je sjajno odbranio pokušaj Tarantinija.

Rio Ave stiže do vodstva u 90. minuti. Pavlović je sjajno odbranio pokušaj Žailsona (Jailson), lopta se odbila do Tarantinija, koji je uz mnogo sreće smjestio u mrežu.

Sjevnula je kontra gostiju u 96. minuti, a Nikola Jambor je postavio konačnih 0:2.

Za Borac su večeras igrali: Pavlović, Jovanović, Milojević, Ćosić, Dujaković (95’ Georgiev), Brtan (81’ Vojinović), Danilović, Vranješ, Zakarić, Ziljkić, Lukić (86’ Kajkut).