Sjajni Zrinjski pokorio Ljubljanu

Tim iz Mostara se plasirao u treće pretkolo

Zrinjski je večeras u susretu drugog pretkola Evropske lige napravio podvig izbacivši favoriziranu Olimpiju i to usred Ljubljane.

Tim iz Mostara slavio je nakon produžetaka s 2:3, nakon što je regularni dio susreta završen rezultatom 2:2.

Zrinjski je bolje krenuo u susret, ali je Olimpija prva došla do vodstva.  Strijelac je u 18. minuti bio Đorđe Ivanović nakon asistencije Mihaila Kajmakova (Caimacov).

Mogao je Zrinjski do izjednačenja već u 20. minuti, ali je izblokiran pokušaj Miloša Filipovića.

Izjednačenje u 54. minuti. Filipović je sjajno ubacio iz kornera, a Nemanja Bilbija pogodio za 1:1.

Velika šansa za Olimpiju u 56. minuti. Šutirao je Kajmakov, ali je lopta otišla nekoliko centimetara od gola.

Olimpija dolazi do novog vodstva u 81. minuti. Ovaj put je glavom zabio Andres Vombergar.

Već u 84. minuti novo izjednačenje. Neshvatljivu grešku napravio je Angel Lijaskov (Lyaskov), a po drugi put mrežu domaćina zatresao Bilbija i to ponovo na asistenciju Filipovića.

U 87. minuti glavni arbitar meče nije svirao čist jedanaestarac za Zrinjski, nakon što je Miral Samardžić igrao rukom.

Olimpija ne pogađa zicer za izjednačenje u 87. minuti, tačnije Ivan Brkić sjajno interveniše u situaciji jedan na jedan sa Ivanovićevem.

Ostalo je 2:2, a Zrinjski je odmah na početku produžetka stigao do preokreta.

Treći put je asistirao Filipović, a za prvo vodstvo Zrinjskog u 92. minuti pogodio Josip Ivančić.

Brkić se ponovo ističe u 97. minuti, kada brani topovsi udarac Ante Vukušića.

Krenula je Olimpija na sve ili ništa, ali nije uspjela doći do izjednačenja.

Zrinjski se tako plasirao u treće pretkolo, gdje će igrati s APOEL-om. Taj meč igra se 24. septembra.

Za Zrinjski su danas igrali Brkić, Tičinović (78’ Čorluka), Jakovljević, Barbarić, Stojkić (73’ Ibanjez), Trebotić (66’ Zlomislić), Enin, Filipović, Bilbija, Todorović, Ivančić (96’ Mašić).