Barcelona podsjetila na slavne dane, izbacila Napoli i plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka!

Barcelona je nakon 1:1 u prvoj utakmici večeras s 3:1 slavila protiv Napolija i plasirala se u četvrtfinale Lige prvaka. Sjajan meč smo gledali na Montjuicu.

Igrala se 15. minuta kada je Raphinha lijepo izbjegao ofsajd, dodao do Lopeza koji pogađa kroz noge Jesusu za 1:0. Gol Fermina Lopeza za 1:0 pogledajte klikom OVDJE.

Samo šezdesetak sekundi kasnije, sijevnula je kontra Barcelone. Raphinha pogađa stativu, ali lopta se odbija na nogu Cancelu koji zabija za 2:0. Klikom OVDJE pogledajte pogodak Portugalca za 2:0.

Napoli praktično iz prve prave prilike dolazi do pogotka. Igrala se 30. minuta kada Rrahmani zabija za 2:1 što možete pogledati OVDJE.

Samo četiri minute kasnije moglo je biti 2:2. Di Lorenzo je glavom šutirao, ali Ter Stegen maestralno brani.

Khvicha Kvaratskhelia je pucao snažno s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla par centimetara kraj desne stative. Bila je to i prva šansa u drugom dijelu meča.

Igrala se 55. minuta kada je Raphinha imao šansu jedan na jedan, ali Meret zaustavlja njegov pokušaj.

Raphinha i Sergi Roberto promašivali su nove šanse u 67. i 68. minuti, da bi Yamalov gol onda bio opravdano poništen zbog ofsajda.

Barcelona je i dalje redala šanse. Meret brani projektil Gundogana u 73. minuti, da bi minut kasnije promašio i Lewandowski.

Meret zatim zaustavlja udarac Raphinhe, Yamal šutira pored gol u 78. minuti, da bi u 80. minuti i Napoli propustio šansu za 2:2 kada Lindstrom šutira pored gola.

Kazna stiže tri minute kasnije. Bila je to akcija koja je podsjetila na najbolje dane Barcelone. OVDJE uživajte u ovoj akciji koju je završio Lewandowski.

Olivera je u 89. minuti pogodio prečku, da bi Kvaratskhelia propustio još jednu šansu u nadoknadi i Barcelona slavi.

I pored toga što smo vidjeli četiri pogotka, mogli smo vidjeti najmanje još toliko da su igrači dva tima bolje naštimali nišanske sprave.