Kraj evropske avanture: Borac ponovo poražen od Austrije

Fudbaleri Borca porazom od Austrije (1:2) u Banjaluci oprostili su se od Evrope ovog ljeta.

Bečki tim je večeras na krcatom Gradskom stadionu u Banjaluci slavio sa 2:1 i tako s ukupnih 3:1 prošao dalje, u treće pretkolo Konferencijske lige, prenosi SCsport.

Borac je tako “zapeo” već na prvoj prepreci u Evropi, pošto je takmičenje i krenuo od 2. pretkola, ali od početka je bilo teško za očekivati da bh. tim izbaci austrijski.

Silovito je u meč krenuo Borac i u 6. minuti je imao veliku priliku. Čelić je šutirao glavom s pet metara nakon ubacivanja Blagaića, ali je odlično intervenisao golman Austrije.

Potom su dobre akcije Banjalučani odigrali preko Blagaića i Makarića, ali nije bilo problema za golmana Austrije.

Sredinom prvog dijela Austria je preuzela inicijativu, ali teško je dolazila do prilike.

U 26. minuti Blagaić je lijepo prošao po lijevoj strani i kada su svi očekivali ubačaj, odlučio se na udarac, koji je bio loš.

Nevjerovatno je da se u 40. minuti nije zatresla mreža Borca. Plesala je lopta u petercu, potom se odbila do Fischera, koji šutira, a s gol-crte loptu skreće Predragović.

Spektakularan šut vidjeli smo u 41. minuti od Kvržića, ali lopta je pogodila prečku! U nadoknadi Ćetković brani pokušaj petom od strane Grubera.

Na odmor se otišlo s rezultatom 0:0.

Na fenomenalan način Borac otvara drugi dio i u 49. minuti dolazi do vodstva.

Krvžić je centrirao s desne strane, lopta se visoko odbila od jednog igrača gostiju, a Cortes je potom sjajno skočio na drugoj stativi i pogodio glavom!

Veliko slavlje u Banjaluci nije se ni stišalo, a gosti iz Beča stižu do poravnanja. Lijepu akciju gostiju kruniše Gruber pogotkom za 1:1.

Borac je mogao da se vrati u vodstvo u 60. minuti, ali idealnu šansu uprskao je Vranješ. Divno je kontru povukao Terzić, dodao do usamljenog Vranješa, a on sa deset metara šalje loptu visoko preko gola.

Kazna stiže u 65. minuti. Polster se odlično oslobodio svog čuvara i zakucao loptu pod prečku gola Borca za 1:2.

Sedam minuta poslije agilni Kulašin prijeti, ali nije uspio pogoditi.

Do kraja je ostalo 1:2.