Ostali sportoviSportVisoko

Nakon najbolje sezone u karijeri: Evo koliko je Elvedina Muzaferija zaradila novca

Elvedina Muzaferija, bh. skijašica, osvojila je 16. mjesto u Salbahu, dok je Austrijanka Kornelija Huter Cornelia Huetter) osvojila Mali kristalni globus u spustu.

U završnoj trci sezone Elvedina je završila na 16. poziciji. Ona je jučer ispala sa staze u Super G trci, i zaostala za pobjednicom sekundu i 88 stotinki.

Najbolja u ovoj disciplini je Kornelija Huter iz Austrije, koja je slavila s vremenom 1:45,08. Druga je bila Slovenka Ilka Štuhec sa zaostatkom od 17 stotinki, a treća Nicol Delago iz Italije (+0,49).

Sa 16. mjestom u spustu u Salbahu Muzaferija je zaradila 1.500 franaka, odnosno 3.000 KM.

Sveukupno je ove sezone zaradila 21.225 franaka (42.551 KM), čime je zauzela 54. mjesto među skijašicama.

Najviše je zaradila Švicarka Lara Gut-Behrami sa 574.200 franaka (1.141.140 KM), zatim slijede Mikaela Šifrin (Shiffrin) sa 557.000 franaka (1.116.658 KM) i Federika Brignon (Federica Brignone) sa 484.000 franaka (970.309 KM).

Najbolja bh. skijašica je u ukupnom poretku Svjetskog kupa zauzela 54. mjesto sa 151 bodom.

Muzaferija je u ukupnom poretku spusta zauzela 24. mjesto sa 69 bodova.

Naša sjajna skijašica je na kraju u ukupnom poretku Super-g zauzela 23. poziciju sa 89 bodova.