Ostali sportoviSport

Najbolji bh. teniser se plasirao u drugo kolo Miamija

DŽUMHUR SE SVAĐAO SA SUCEM, PA SLAVIO NAKON DRAME: Kako se najbolji bh. tenisač plasirao u drugo kolo Miamija

Najbolje rangirani bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur prošao je u drugo kolo Mastersa u Miamiju nakon današnje pobjede protiv Južnokoreanca Hyeona Chunga sa 2:1 u setovima

Džumhur je dobro otvorio meč pa je odmah na startu oduzeo servis protivniku i poveo sa 2:1. Ipak, Chung odmah uzvraća i pravi dva brejka te rezultat okreće u svoju korist (4:2). Do kraja prvog seta Chung je čuvao prednost pa je na kraju slavio sa 6:3 i poveo sa 1:0 u setovima. Damir je daleko bolje igrao u drugom setu i napravio je čak tri brejka dok je rivalu prepustio samo jedan pa je set dobio sa visokih 6:1 i izjednačio na 1:1. Velika borba viđena je u trećem setu.

Prvo je Damir napravio brejk, a Chung je odmah nakon toga uzvratio. Kasnije su obojica još po jednom gubili svoj servis pa je rezultat bio 2:2. Chung je Džumhuru ponovo oduzeo servis u osmom gemu pa je servirao za meč, ali Džumhur je taj gem odigrao sjajno i uspio se izvući te smanjiti na 5:4.

Kasnije je Damir imao velikih problema na svoj servis te je morao spašavati meč loptu, ali se izvukao i izjednačio na 5:5. Chung je nakon toga bio veoma siguran na svoj servis i uslijedio je veoma zanimljiv 12-ti gem. Chung je imao čak četiri meč lopte u tom gemu, ali Damir je na nevjerovatan način spasio svaku i uspio da izbori taj brejk. Tamo je naš teniser bukvalno pomeo svog rivala sa 7:1 te je osigurao drugo kolo i meč protiv Australca Nicka Kyrgiosa,