Važni trijumfi Sarajeva i Željezničara, “petarda” u mreži Širokog

U derbiju 26. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase slavilo (1:0) protiv Zrinjskog, a jedini pogodak na utakmici djelo je Leona Benke u 82. minuti utakmice.

Prva šansa na utakmici je viđena u osmoj minuti utakmice kada je Vučina Šćepanović vratio za Stojkića koji je odlično centrirao, ali je Nikolić zakasnio na loptu.

Na narednu šansu se čekalo do 24. minute susreta kada je pokušaj Šćepanovića sigurno ukrotio Delač da bi pet minuta kasnije Delač ispucao jednu loptu, ona preskočila Mevlju, te je došla do Duljevića koji je pokušao uposliti Benku, ali je golman gostiju stigao prije do lopte od napadača bordo kluba.

U 32. minuti susreta Crnov ubacio iz kornera, lopta dolazi do Radulovića čiji udarac je izblokirao Puzigaća da bi dvije minute poslije Velkoski i Benko bili u kontranapadu, ali je makedonski reprezentativac loše uputio loptu za hrvatskog napadača, te je ostalo 0:0.

Igrala se 35. minuta susreta kada je Šćepanović sjajno uposlio Blaića, ali u presudnom trenutku ispred njega interveniše Velkoski da bi u nastavku akcije Crnov šutirao iz izgledne pozicije, ali promjene rezultata nije bilo.

Prvi šut prema golu Ratka Dujkovića smo vidjeli u 44. minuti utakmice kada je Stojčev pokušao sa nekih 30-ak metara, ali lopta odlazi preko gola, te je prvo poluvrijeme okončano bez golova.

Svega 20-ak sekundi u drugom dijelu bilo je dovoljno Leonu Benki da dođe u stopostotnu šansu, ali je šut hrvatskog internacionalac pogodio stativu.

Tri minute kasnije sjajna lopta Šćepanovića za Nikolića, ali Matej Delač sjajno interveniše ispred napadač Zrinjskog.

U 56. minuti sjajno je Šćepanović uposlio Stojkića koji iz voleja šutira preko gola Delača da bi nakon tačno sat vremena igre Todorović sjajno prošao pored nekoliko igrača Sarajeva, ali je na kraju šutirao pored gola Delača.

Sedam minuta kasnije velika šansa za goste. Nakon sjajne kontre, Crnov je uposlio Stojkića koji šutira pravo u Delača.

U 79. minuti susreta Stojčev šutira, ali Dujković brani njegov udarac da bi već u narednom napadu Stojčev sjajno uposlio Benku koji matira Dujkovića za erupciju oduševljenja na našem najvećem stadionu.

Do kraja susreta vidjeli smo još jednu veliku šansu za goste kada je Stevo Nikolić iz izgledne situacije pogodio stativu gola Mateja Delača.

Sarajevo-Zrinjski 1:0 (0:0) (Benko 81’)

Stadion: Asim Ferhatović Hase; Gledatelja: 9 000; Sudija: Eldin Jakupović; Žuti kartoni: Benko (Sarajevo); Stojkić, Petrak, Nikolić, Todorović (Zrinjski)

Sarajevo: Delač; Kallasi, Berberović, Tatomirović, Puzigaća; Cimirot, Bilbija (od 66. Rustemović), Stojčev, Duljević (od 74. Bekić), Velkoski, Benko (od 84. Kovačević).

Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Crnov, Šćepanović (od 82. Đurić), Blaić, Stojkić, Todorović (od 83. Popović), Mevlja, Nikolić i Petrak (od 59. Muminović)

Sarajevo – Zrinjski 1:0

Velež – Željezničar 0:3

Čelik – Široki Brijeg 5:2

Zvijezda – Sloboda 0:0

Drina – Olimpic 3:0

Travnik – Slavija 2:0