Mostarski derbi nakon svega nije donio pobjednika

Zrinjski i Velež remizirali

Zrinjski i Velež remizirali su (1:1) u mostarskom derbiju odigranom u okviru 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Iako ovaj derbi nije imao rezultatsku važnost oba tima su večeras pokazala zaista dobar fudbal, a na kraju pobjednika nije bilo.

Velež dobro ulazi u meč. Bili su nešto konkretniji na terenu, ali potom Zrinjski preuzima terensku nadmoć.

Međutim, ni s jedne strane nije bilo velikih šansi u tim trenucima. Golmani nisu imali previše posla, a zatim se zakuhalo.

Gosti u 16. minuti žestoko protestuju. Džanković kreće sam na gol, Barišić ga ruši, gosti su tražili crveni karton za defanzivca domaćeg tima, ali sudija Kaljanac pokazuje samo žuti.

U 22. minuti meča nevjerovatna šansa za Rođene. Barišić ponovo pravi veliku grešku, Džanković mu krade loptu i kreće sam prema golu Čondrića, no katastrofalno šutira i lopta odlazi pored gola.

Zrinjski je imao dvije dobre situacije pred golom Veleža do kraja prvog dijela. Prvo u 38. minuti Bašić iz slobodnjaka dobro šutira, Bogdanović brani, a zatim u gužvi u finišu prvog dijela Memija se ne snalazi najbolje i na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Domaći ofanzivnije kreću u nastavak meča, ali problem im je napravio Igor Savić koji je dobio crveni karton u 57. minuti meča zbog povlačenja Nemanje Anđušića.

Ipak, pet minuta kasnije domaći postižu pogodak. Golman Rođenih Slaviša Bogdanović pravi grešku za pamćenje, pogađa Nemanju Bilbiju na nekoliko metara od gola i lopta odlazi u mrežu za vodstvo Zrinjskog od 1:0 i 29. gol Bilbije ove sezone.

Velež se brzo vratio u meč. U 67. minuti meča Anđušić dobro pronalazi Brandaa, a Brazilac sjajno pogađa za 1:1.

Veliku šansu u 74. minuti propušta Šipovac. Krenuo je sam na gol, matirao je Bogdanovića, ali stativa spašava Velež.

Do kraja meča promjene rezultata nije bilo. Kao da su se igrači oba tima malo ispraznili, pa nije bilo gasa za završnicu i na kraju je susret okončan rezultatom 1:1.