Modrić ušao u povijest kao prvi Hrvat koji je nosio kapetansku traku Reala

LUKA MODRIĆ je u pobjedi Real Madrida nad Elcheom (2:1) prvi put u karijeri nosio kapetansku traku jednog od najvećih klubova svijeta.

Real se pobjedom u ovom susretu vratio na vrh tablice, a junak je bio Vinicius Junior, koji je zabio oba pogotka. Prvo je pogodio u 22. minuti, nakon asistencije Diaza, a onda je zatresao mrežu i poslije Modrićeve asistencije u 73. minuti.

Ovo mu je bio 401. nastup za Real

Domaća momčad je od 63. minute igrala s igračem manje, nakon što je Guti dobio drugi žuti karton, ali je opet uspjela postići gol u 86. minuti. Strijelac je bio Milla. No, Elche više od toga nije mogao.

Modrić je teren napustio u 84. minuti, kada ga je zamijenio Camavinga, a hrvatski veznjak je u tom trenutku nosio kapetansku traku velikog Reala. Nju je preuzeo u 65. minuti, kada je Marcelo napustio teren, a onda ju je predao Carvajalu.

Za Real je do sada nastupalo šest Hrvata. Osim Modrića, za kraljevski klub igrali su Mateo Kovačić, Robert Prosinečki, Robert Jarni, Igor Jovićević i Davor Šuker.

Modrić je za Real odigrao 401 utakmicu i trenutno je 20. na listi igrača s najviše nastupa za ovog velikana, s kojim je dva puta bio prvak Španjolske i četiri puta prvak Europe