Modrić je protiv Barce došao do 500. nastupa za Real. Postavio je i jedan rekord

REAL je u 11. kolu La Lige na Olimpijskom stadionu u Barceloni pobijedio Barcu 2:1. Barca je povela golom Ilkaya Gundogana u 6. minuti, Izjednačio je Jude Bellingham u 68. minuti, a Englez je zabio za pobjedu Reala u 92. minuti. Asistirao mu je Luka Modrić.

Postao je najstariji nogometaš koji je ikad nastupio u El Clasicu. Rekord je dosad držao nekadašnji golman Reala Paco Buyo, još jedan velikan Realove povijesti koji je u sezoni 1995./1996. zaigrao 10. veljače u dobi od 38 godina i 28 dana. U porazu od Barcelone golove su mu zabili Luis Figo i dva Meho Kodro.

Osim ovog rekorda, Modrić je došao do još jednog jubileja, upisao je 500. utakmicu za Real od dolaska u Madrid.