Mladi bh. košarkaši večeras u finalu EP-a protiv Danske

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će na Ilidži odigrati finalni meč Evropskog prvenstva B-divizije za igrače do 16 godina protiv selekcije Danske.

Izabranici selektora Emira Halimića sinoć su pobijedili Sloveniju i plasmanom u finale izborili učešće u A-diviziji, odnosno među 16 najboljih reprezentacija Evrope.

Time su ponovili uspjeh juniorske reprezentacije BiH, koja je prije dvije godine na prvenstvu u Sarajevu izborila plasman u A-diviziju.

Selektor Halimić i igrači zadovoljni su ostvarenjem cilja, ali naglašavaju da će pokušati večeras ostvariti i osmu uzastopnu pobjedu na prvenstvu koje žele okončati bez poraza i trijumfalno osvojiti titulu prvaka.

Na putu do tog cilja stoji im reprezentacija Danske, koju su već pobijedili u prvom krugu takmičenja.

Susret počinje u 20 sati i 15 minuta.

U meču za treće mjesto od 18 sati igraju Slovenija i Finska. Pobjednik tog susreta također će izboriti plasman u A-diviziju evropske košarke.