Generalka na Bilinom polju: Čelik savladao Vitez

U generalnoj probi pred početak sezone na stadionu Bilino polje u Zenici sastale su se ekipe Čelika i Viteza, a slavio je domaćin 1:0 golom Anesa Haurdića.

Od samog početka utakmice nogometaši Čelika su imali inicijativu. Već u 11. minuti Danijal Brković krade loptu na tridesetak metara, nakon solo prodora dolazi do gola Viteza, ali šutira neprecizno pokraj lijeve stative.

Samo dva minuta kasnije Fenan Salčinović prolazi po lijevoj strani, pronalazi Semira Pezera u kaznenom prostoru gostiju koji nesebično upošljava Anesa Haurdića. Njegov precizni udarac sa desetak metara završava u mreži iza leđa Ivana Tirića.

Igrači Viteza su pokušavali zaprijetiti golu Semira Bukvića tek pojedinim udarcima sa velike udaljenosti. Drugi dio bolje otvaraju gosti. Igrala se 48. minuta kada je Anel Dedić precizno izveo slobodan udarac sa 25 metara udaljenosti, Bukvić hvata loptu ispod same prečke.

U 60. minuti Haurdić prolazi desnom stranom te ulazi u šesnaesterac gostiju, no šutira malo iznad gola gostiju.

Pet minuta kasnije Milan Muminović šutira sa 25 metara, Bukvić tek iz drugog pokušaja uspijeva ukrotiti loptu.

U 82. minuti nakon kornera Marko Jevtić šutira sa deset metara, ali je Bukvić na mjestu.

Autor: D. Jurišić