Rusija razbila Saudijsku Arabiju na otvaranju Svjetskog prvenstva

Rusija i Saudijska Arabija otvorili su 21. Svjetsko prvenstvo u fudbalu utakmicom na stadionu Lužnjiki u Moskvi, a domaćin Mundijala ostvario je sigurnu i očekivanu pobjedu rezultatom 5:0.

Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Prvo je Gazinski u 12. minuti nakon sjajnog ubačaja Golovina glavom pogodio za 1:0, a pitanje pobjednika riješio je rezervista Čerišev u 43. minuti kada je postigao vrlo lijep gol za 2:0.

Prethodno je u 24. minuti zamijenio povrijeđenog Džagoeva koji nije mogao nastaviti utakmicu.

U nastavku su Rusi bez većih problema kontrolisali meč, a na 3:0 povisio je još jedan rezervista Džuba, u 71. miniti utakmice, nakon nove asistencije raspoloženog Golovina. Preostala dva gola vidjeli smo u sudijskoj nadoknadi. Prvo je Čerišev postigao prekrasan pogodak, a sjajni Golovin je iz slobodnog udarca postavio konačnih 5:0.

U drugom meču ove grupe, sutra od 14 sati snage će odmjeriti Egipat i Urugvaj.