Milan je prvak Italije!

Milan je nakon 11 godina prvak Italije!

U posljednjem kolu trebao im je bod kod Sassuola kako ne bi gledali na to šta će Inter napraviti protiv Sampdorije, no Rossoneri su slavili uvjerljivu pobjedu od 0:3 i došloi do titule.

Do vodstva stižu već u 17. minuti. Rafael Leao je dodao do Oliviera Girouda kojem nije bilo teško pododiti za 0:1. Klikom OVDJE pogledajte taj gol.

Petnaest minuta kasnije, identična situacija. Leao asistent, a lagan gol zabija Giroud. Drugi gol Francuza pogledajte OVDJE

U 36. minuti Milan dolazi i do trećeg gola. Ponovo je glavnu ulogu odigrao Leao, namjestio loptu Kessieju koji pogađa za konačnih 0:3 i veliku pobjedu Milana, najveću u ovom desetljeću. OVDJE pogledajte taj gol.

Zlatan Ibrahimović je ušao u drugom poluvremenu i zabio gol, no on je poništen zbog ofsajda.

Treba reći i to da je u prvoj postavi danas za Milan igrao naš Rade Krunić. Zamijenjen je u 72. minuti kada je ušao Brahim Diaz.

Za njega je ovo prva titula u karijeri, izuzmemo li 2018. godinu kada je s Empolijem osvojio Seriju B.

Inter je s 3:0 savladao Sampdoriju golovima Perišića i Corree (2) u drugom poluvremenu, no morat će se zadovoljiti samo drugim mjestom i titulu predati u ruke ljutom gradskom rivalu. Edin Džeko danas nije ulazio u igru.