Bosna i Hercegovina u Zenici savladala Lihtenštajn sa 2:1

Kvalifikacije za EP

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici selekciju Lihtenštajna rezultatom 2:1.

Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Pred oko 6.500 gledalaca na stadionu Bilino polje “Zmajevi” su, predvođeni novim selektorom Mehom Kodrom, krenuli ofanzivno od početka meča, u kojem je u početnom sastavu bio i napadač mostarskog Zrinjskog Nemanja Bilbija.

Već u 3. minuti meča dobra saradnja Bilbije i kapitena Edina Džeke rezultirala je golom u mreži Lihtenštajna, kojeg je postigao Džeko. Isti igrač je na u 19. minuti šutirao prema golu, a u pokušaju da spriječi Džekin šut loptu je u vlastitu mrežu skrenuo igrač gostujućeg tima Luchinger.

Aplauz na otvorenoj sceni zavrijedio je i nogometaš Lihtenštajna Sandro Wolfinger, koji je u 21. minuti silovito šutirao sa preko 20 metra te pogodio mrežu bh. golmana Ibrahima Šehića i smanjio vodstvo rezultat na 2:1.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, te je BiH ostvarila pobjedu u okviru 5. kola kvalifikacijske grupe “J” za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj. Naš tim sada ima šest bodova, a već u ponedjeljak gostuje na Islandu.