Marseille napravio veliki korak ka finalu Evropske lige

Krcati Velodrome proslavio vrijednu pobjedu

Olympique Marseille je večeras na svom Velodromeu savladao RB Leipzig sa 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u finale Evropske lige.

Goste iz Austrije je na kultnom stadionu dočekala paklena atmosfera, a utakmici je prisustvovalo 62.312 gledalaca što je novi rekord Marseillea na domaćim evropskim utakmicama.

Utakmica je počela sjajno za domaći tim, koji je već u 15. minuti stigao u prednost. Dimitri Payet je centrirao, a Florian Thauvin pogodio za vodstvo Marseillea od 1:0. Jedan od najboljih igrača Marseillea je loptu u gol poslao rukom, ali to je bilo toliko neprimijetno da se niko na terenu nije ni pobunio.

Nova velika šansa uslijedila je pet minuta kasnije kada je Sanson šutirao pored gola, da bi u 29. zaprijetio i Salzburg. Lainer je šutirao ali se golman domaćih Pele istakao dobrom intervencijom.

Igrao se 53. minut kada je Salzburg imao idealnu priliku za poravnanje, ali je ponovo sjajno reagovao Pele i izbacio loptu u korner. Deset minuta kasnije stigla je kazna za Salzburgove promašaje. Payet je upisao novu asistenciju, a rezervista N'Jie pogodio za 2:0.

Do kraja utakmice su gosti iz Austrije imali još nekoliko prilika, najbolju preko Gulbrandsena koji je u 77. minuti pogodio stativu.

Ostalo je 2:0, pa u Marseilleu mogu biti potpuno zadovoljni onim što su napravili večeras. Ipak, Francuzi trebaju imati na umu da je Salzburg i protiv Lazija nadoknadio dva gola zaostatka iz prve utakmice i došao do polufinala. Uprkos porazu, prvaci Austrije su večeras zaista odigrali kvalitetan meč i imaju se čemu nadati u revanšu koji se igra naredne sedmice.