Manchester United na pragu finala

Rashford golčinom iz slobodnjaka srušio Celtu, Manchester United na pragu finala

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u Vigu u prvoj utakmici polufinala Evropske lige ekipu Celte rezultatom 1:0.
Španski klub već sedmicama čuvao je igrače za evropske susrete, dok je engleski velikan odigrao najviše službenih mečeva u sezoni.

Ipak, u Celti su se sa pravom pribojavali specijaliste za odbrambenu taktiku u vidu menadžera Crvenih đavola Josea Mourinha.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogomet sa nekoliko velikih prilika za postizanje golova sa obje strane.

Posebno se istakao golman domaćih Alvarez, koji je u nekoliko navrata maestrealno odbranio šuteve Rashforda, Mkhitaryana i Lingarda.

I u nastavku utakmice United je imao inicijativu, koju su krunisali u 67. minuti. Rashford je savladao Alvareza odlično izvedenim slobodnjakom sa 20-tak metara.

Nije Celta do kraja utakmice smogla snage da izvrši potreban pritisak kako bi stigli do izjednačenja pa je meč okončan rezultatom 0:1.