Manchester City stigao do preokreta u Dortmundu i plasirao se u polufinale!

Građani i večeras slavili sa 2:1

Fudbaleri Manchester Cityja večeras su u gostima pobijedili ekipu Borussije Dortmund sa 2:1 u revanš meču četvrtfinala Lige prvaka.

Građani su uspjeli da se plasiraju u polufinale i s ukupnih 4:2 prođu dalje. No, meč za njih nije počeo baš najbolje jer je Dortmund odlično otvorio utakmicu i brzo stigao do vodstva.

Domaći su šokirali City već u 15. minuti kada je sjajan pogodak postigao Bellingham za 1:0 i to je bio rezultat koji je vodio dalje Dortmund.

Međutim, City je nakon toga krenuo svim silama naprijed. Do izjednačenja su mogli samo deset minuta kasnije kada je u šansi bio De Bruyne, ali lopta nakon njegovog udarca pogađa stativu.

U 32. minuti nova šansa za goste. Ovaj put zicer je imao Mahrez, no jedan od odbrambenih igrača u posljednji trenutak spašava svoj tim i šalje loptu u korner.

Šest minuta kasnije City ponovo prijeti. Nakon odlične akcije glavom je pokuša Zinchenho, ali je golman Dortmunda uspio da odbrani njegov udarac.

Međutim, početkom drugog dijela City je uspio da poravna na 1:1. Del Cerro je svirao penal za goste nakon što je rukom igrao Emre Can i nije mijenjao odluku ni nakon protesta domaćih.

Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Mahrez koji je uspio da poravna na 1:1. City je nakon gola imao incijativu iako Dortmundu to nije odgovaralo. Njemački klub pokušao je da dođe do gola koji ih šalje u produžetke, ai to nisu uspjeli.

Pitanje pobjednika u ovom dvomeču riješeno je u 75. minuti kada je sjajan pogodak s vrha kaznenog prostora postigao Foden za 2:1 i potpuni preokret engleskog kluba.

City je do kraja zadržao svoju prednost i plasirao se u polufinale gdje ih čeka okršaj protiv PSG-a.