Real je Real i tačka! Madriđani su u polufinalu Lige prvaka

Real Madrid se nakon tri godine pauze vratio u polufinale Lige prvaka nakon što je u revanš susretu četvrtfinala odigrao 0:0 na gostovanju kod Liverpoola.

Kraljevi su na Anfield stigli s 3:1 iz Madrida što se ispostavilo kao sasvim dovoljna zaliha za prolazak dalje.

Za utakmicu bi se moglo reći da je bila jednosmjerna. Obzirom na rezultatski zaostatak Redsi su bili ti koji su konstantno napadali, ali i promašivali.

Teško je nabrojati sve propuštene prilike izabranika Juergena Kloppa, ali već na otvaranju utakmice Courtois je sjajno odbranio udarce Salaha i Milnera.

Nedugo zatim stigao je odgovor Madriđana koji poslije prodora Benzema pogađaju stativu, tačnije loptu je skrenuo jedan od igrača Redsa.

Finiš prvog poluvremena donosi dvije velike šanse, Salah i Wijnaldum su bili ti koji nisu uspjeli pogoditi.

Nastavak donosi furiozne napade domaćih, ali i nove promašaje. Firmino je već u 46. minuti imao dobru šansu.

Najbolju šansu u nastavku gosti su imali preko Viniciusa i Benzema, ali je Alisson u 66. minuti bio brži od obojice ofanzivaca gostiju.

Posljednje mintue su protekle u pokušajima Liverpoola da ostvari kakvu takvu pobjeu. Ipak, Realov dupli blok je sve izdržao pa su Madriđani ti koji slave prolazak dalje.

U polufinalu ih čeka duel s još jednim engleskim predstavnikom. Izabranici Zinedinea Zidanea će igrati protiv Chelseaja.

Tako je Real još jednom pokazao da je Real. Izuzetno teška tri meča u sedam dana okončana su na sjajan način – izbačen je Liverpool i pobijeđena Barcelona u El Clasicu.

Na drugoj strani Liverpoolu u ostatku sezone slijedi velika borba za plasman u Ligu prvaka koji je pod velikim znakom pitanja obzirom na šesto mjesto na tabeli sedam kola prije kraja.