LIGA EVROPE

Mančester junajted i Viljareal u finalu, Romi nije pomogao gol Džeke

Roma slavila sa 3:2 kao domaćin

Mančester junajted i Viljareal finalisti su Lige Evrope.

Nije bila posebno velika nada da će Roma našeg Edina Džeke uspjeti doći do toliko željenog finala. U prvom ogledu protiv Mančester junajteda na Old Trafordu poraženi su sa 6:2, pa već tada bilo jasno kako je pred “Vučicom” nemoguća misija.

Revanš utakmica je donijela vodstvo gostiju preko Edisona Kavanija (Cavani) i odlazak na odmor sa 0:1. U nastavku se Roma probudila. Prvo je naš Edin Džeko poravnao u 57. minuti, da bi nešto kasnije pogodio i Brajan Kristante (Bryan Cristante) za 2:1, ali Kavani se opet ukazao za 2:2 i ubio svaku nadu Rimljanima. Do kraja je Roma preko Nikole Zelevskog (Nicola Zalewski) stigla do trećeg gola i pirove pobjede.

Džeko je igrao do 76. minute kada ga je zamijenio Borha Majoral (Boja Mayoral).

U drugom polufinalnom ogledu Viljareal je u London stigao sa zalihom od 2:1 iz prvog susreta. Na kraju su Španci uspjeli sačuvati mrežu i slaviti prolaz u finale.

Finalna utakmica igrat će se 26. maja u poljskom Gdanjsku.