Real ubjedljivom pobjedom prošao dalje, Dedić sa Salzburgom u finišu meča poklekao protiv Intera

Nogometaši Real Madrida savladali su Bragu rezultatom 3:0 u okviru 4. kola grupe C Lige prvaka i već sada osigurali su plasman dalje.

Susret ipak nije dobro počeo za domaće, jer je Braga imala penal u 6. minuti, ali Djalo je bio neprecizan nakon čega je uslijedila kazna.

Real je poveo u 27. minuti preko Brahima Diaza, a posao su završili u nastavku golovima Viniciusa u 58. i Rodryga u 61. minuti za konačnih 3:0.

Nešto ranije u ovoj grupi Napoli i Union Berlin su remizirali 1:1. Politano je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti, a Union je poravnao u 52. minuti nakon sjajnog kontranapada, koji na asistenciju Beckera golom krunisao Fofana za 1:1.

U grupi D Inter je slavio na gostovanju protiv Salzburga rezultatom 1:0, a naš Amar Dedić odigrao je svih 90 minuta za austrijski tim.

Nerazzurri su propustili nekliko dobrih šansi, a do gola su stigli pet minuta prije kraja kada je Lautaro Martinez sigurno realizovao penal za trijumf 1:0 i prolaz dalje.

U drugom je meču ove grupe Real Sociedad je slavio protiv Benfice 3:1 i također je prošao dalje s Interom, s obzirom da oba tima imaju po deset bodova.

Domaći tim je sve riješio u prvih dvadesetak minuta. Već u 6. je Merino načeo mrežu Benfice, da bi potom Oyarzabal i Barrenetxea povisili na nedostižnih 3:0.

Benfica je do kraja samo golom u 49. minuti preko Rafe Silve uspjela ublažiti poraz za konačnih 3:1.

Rezultati i strijelci:

Grupa C:

Napoli – Union Berlin 1:1 (Politano 39’ / Fofana 52’)

Real Madrid – Braga 3:0 (Diaz 27’, Vinicius 58’, Rodrygo 61’)

Tabela:

Grupa D:Real Sociedad – Benfica 3:1 (Merino 6’, Oyarzabal 11’, Barrenetxea 21’ / Rafa Silva 49’)

Salzburg – Inter 0:1 ( Lautaro 85’ pen.)