Mađarska savladala Srbiju, Francuska sigurna protiv Irske

U utakmici petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, Mađarska je savladala selekciju Srbije sa 2:1 u gostima.

Orlovi su poveli u desetoj minuti utakmice zahvaljujući autogolu Szalaija. Ipak, slavlje Srbije nije dugo trajalo, jer je Mađarska već do kraja prvog dijela stigla do velikog preokreta.

Izjednačujući pogodak došao je u 34. minuti utakmice, a strijelac je tada bio Varga. samo dvije minute kasnije Mađari stižu i do vodstva preko Orbana.

Ispostavilo se na kraju da je upravo taj pogodak bio i konačni i da su Mađari ostvarili pobjedu u Beogradu.

Francuska je opravdala ulogu favorita u utakmici protiv Irske i sa sigurnih 2:0 slavila novu pobjedu. Trikolori su postigli po jedan pogodak u oba poluvremena.

U prvom dijelu pogodio je Aurelien Tchouameni nakon asistencije Kyliana Mbappe, da bi konačnih 2:0 postavio Marcus Thuram u 48. minuti utakmice kada je pogodio za 2:0.