Liga prvaka: Remi Manchestera i Bayerna, te Barcelone i Atletica

Manchester United i Bayern su remizirali na Old Traffordu (1:1) u prvom četvrtfinalnom duelu Lige prvaka. Domaćini su nakon lošijeg prvog poluvremena u nastavku zaigrali mnogo hrabrije, a nagrada je stigla u 58. minuti.

Rooney je ubacio iz kornera, a loptu je iza leđa Neuera poslao Nemanja Vidić za prednost Crvenih đavola od 1:0. Ipak, radost domaćih igrača i navijača trajala je veoma kratko. Već u 67. minuti je Bayern stigao do poravnanja. Lijepu akciju Bavaraca završio je Bastian Schweinsteiger za izjednačenje rezultata na 1:1.

U drugom meču sinošnjegprograma Atletico Madrid je iznenadio Barcelonu i sa dobrih 1:1 dočekuje revanš. Kao i u Engleskoj, golovi su padali u drugom poluvremenu. Tako je Diego u 56. minuti opalio s 30-ak metara iskosa s desne strane, Pinto nije imao šta da traži i bio je potpuno nemoćan.

Messi i Busquets su prijetili, ali bezuspješno, da bi konačno Atletico kapitulirao u 72. minuti. Iniesta je s 25 metara poslao dubinsku loptu za Neymara, koji je izašao sam pred Courtoisa i preciznim udarcem loptu plasirao u mrežu za 1:1.

Večeras su na rasporedu preostale dvije utakmie 1/4 finala Lige prvaka, a u Parizu se sastajuPSG i Chelsea, dok ćemo u Madridu gledati susret Real Madrid – Dortmund.