Liga prvaka: Real ubjedljivo savladao Borussiju, PSG slavio protiv Chelseaja

Večeras su odigrane dvije utakmice četvrtine finala Lige prvaka. Real Madrid je ubjedljivo savladao Borussiju Dortmund 3:0, dok je francuski PSG slavio na domaćem terenu protiv Chelseaja 3:1.

Real Madrid – Borussia Dortmund 3:0

Real Madrid je sjajno otvorio susret brzim vodstvom. Gol je postigao Bale već u 3. minuti, a asistirao je Carvajal.

U 10. minuti Ronaldo sjajno šutira, ali golman Dortmunda Weidenfeller odlično interveniše.

Real Madrid je nastavio sa inicijativom, a Ronaldo je nastavio prijetiti golu gostiju.

Inicijativa domaćina se isplatila u 27. minuti kada Real Madrid preko Isca dolazi do vodstva od 2:0.

Dortmund uzvraća preko Grosskreutza, Casillas dobro interveniše. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Reala 2:0.

U drugom poluvremenu Real je nastavio sa napadima, a sjajnu šansu propustio je Bale. Na drugoj strani šutirao je Aubameyang, ali bez uspjeha.

Ronaldo u 57. minuti donosi ubjedljivo vodstvo Realu, asistirao je Modrić.

PSG – Chelsea 3:1

Prvi su zaprijetili domaći preko Italijana Verattija. Već u 3. minuti PSG vodi, strijelac je Lavezzi. Matuidi je sjajno ubacio, Terry interveniše nedovoljno dobro i Lavezzi dovodi francuski tim u vodstvo.

Chelsea je uzvratio preko Luiza koji se sjajno oslobodio svojih čuvara, ali je slabo šutirao.

Lavezzi je nakon sjajne asistencije Ibrahimovića imao sjajnu priliku, ali njegov šut odlazi pored gola.

Nakon faula Thiaga Silve nad Oscarom, Chelsea dolazi do penala. Siguran izvođač bio je Hazard u 27. minuti.

Hazard u 40. minuti pogađa stativu nakon sjajnog šuta s lijeve strane. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:1.

Lavezzi je u drugom poluvremenu nastavio prijetiti golu Chelseaja. Upravo je centaršut ovog igrača doveo PSG u vodstvo, a autogol je postigao Luiz.

PSG je u 70. minuti ostao bez Ibrahimovića, kojeg je zbog povrede zamijenio Lucas.

Ipak, PSG dolazi do još jednog pogotka i to u trećoj minuti sudijske nadoknade. Strijelac je bio Pastore.