Liga prvaka: PSG i Real Madrid miroljubivo, pobjeda Citya u finišu

Utakmicama u Grupama A, B, C i D večeras je kompletirano 3. kolo Lige prvaka. U centru pažnje bio je duel PSG-a i Real Madrida u Grupi A.

Konačni rezultat na Parku prinčeva glasio je nakon 90 minuta razočaravajućih 0:0.

U Moskvi je gostovao Manchester United koji je u okviru Grupe B odmjerio snage sa ekipom CSKA. Doumbia je doveo domaće u vodstvo, da bi do kraja Martial uspio donijeti bod Unitedu.

U Grupi C oslabljeni sastav Astane (Marin Aničić nije bio u konkurenciji za meč) nije imao šanse u Madridu protiv Atletica koji je slavio s ubjedljivih 4:0 (Niguez, Martinez, O. Torres, Dedechko – autogol).

U međuvremenu je Galatasaray ugostio prepoređenu Benficu. Gaitan je u 2. minuti prvo napravio smiješnom odbranu domaćina, a potom lobovao golmana golmana za 1:0 gostiju. Ipak, Galata do kraja preko Inana (penal) i Podolskog stiže do pobjede 2:1.
Dva neizvjesna susreta viđena su u Grupi D. U Torinu je Juventus ugostio Borussiju iz Monchengladbacha koja se uspjela odbraniti i odnijeti bod kući.

Za to vrijeme u Manchesteru je City ugostio Sevillu. Poveli su gosti preko Konoplyanke u 30. minuti, da bi Rami autogolom šest minuta kasnije donio izjednačenje građanima. I kad su svi mislili da će meč završiti bez pobjednika, nakon jednog kontranapada Kevin De Bruyne je u 91. minuti utakmice pogodio za veliku pobjedu engleskog tima.