Liga prvaka: Pobjeda Wolfsburga, majstorije Draxlera

Fudbaleri Wolfsburga savladali su večeras na gostovanju Gent s 3:2, te su jako blizu nastupa u četvrtfinalu Lige prvaka.

U duelu timova koji prvi put u svojoj historiji igraju osminu finala prvo poluvrijeme je bilo slično onom u Rimu – bez velikih uzbuđenja.

Domaći tim je preko Foketa zaprijetio u 11. minuti, ali je većinom Wolsfburg upućivao udarce ka golu. I kada se činilo da će poluvrijeme biti bez golova, Draxler je izrežirao lijep gol za njemački tim u 44. minuti. Uzeo je loptu skoro na polovici terena na lijevoj strani, krenuo ka golu i nakon duplog pasa sa Vieirinhom matirao Casteelsa.

Skoro sve lađe domaćem timu potonule su u 54. minuti kada Draxler pogađa za 2:0. Vukovi su iskoristili šok domaćeg tima i već u 60. minuti bilo je 3:0 kada je pogodio Kruse. Gent je smanjio na 3:1 preko Kumsa u 80. minuti, a konačnih 3:2 postavio je Coulibaly.

Potencijalni bh. reprezentativac Danijel Milićević igrao je do 61. minute za Gent.