Liga prvaka: Messi i Alves srušili Građane, PSG pregazio Bayer u Leverkusenu

Fudbaleri Barcelone savladali su večeras na gostovanju Manchester City s 2:0 u susretu osmine finala Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo velika uzbuđenja. Nakon poprilično dosadnih 15-ak minuta u kojima nije bilo većih uzbuđenja, City je prvi prijetio.  Negredo je pokušao, ali je otišao previše u desnu stranu, pa je loše šutirao.

Negredo je pokušao i u 27. minuti. Dobro je šutirao, ali pravo u Valdesa. Barcelona je prvi šut u okvir gola imala tek u 32. minuti. Xavi Hernandez je dobro šutirao, ali je Joe Hart sjajno odbranio njegov udarac.

Do kraja prvog poluvremena većih uzbuđenja nije bilo, pa se na odmor otišlo s nepopularnih 0:0, uz ne tako dobru igru s obje strane.

Ključni trenutak susreta dogodio se u 53. minuti. Messi je pobjegao odbrani Građana, a s leđa ga je u kaznenom prostoru srušio Martin Demichelis. Iako je penal bio sumnjiv, Demichelis je isključen, a Messi je precizno izveo penal za vodstvo Katalonaca od 1:0.

Manchester City vs Barcelona FC

Igrao je City dobro i pored igrača manje. Veliku priliku za Barcu je propustio Dani Alves u 68. minuti kada je iz dobre situacije šutirao pored gola. Uzvratio je Silva na drugoj strani, ali je Valdes odlično odbranio.

Do kraja je bilo još nekoliko pokušaja, a u 90. minuti Daniel Alves je potopio City pogotkom za 2:0…

Edin Džeko je odigrao jako dobrih 15-ak minuta susreta.

U drugom meču, nogometaši PSG-a deklasirali su Bayer u Leverkusenu (4:0) u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka.

Njemačke momčadi nikad ne treba otpisati, no defintiivno je eventualni Bayerov prolaz u četvrtfinale ravan čudu. PSG je večeras, u Leverkusenu, nadigrao Apotekare i već za 45 minuta riješio sve dileme oko pobjednika.

Samo 180 sekundi trebalo je momčadi Laurenta Blanca da zabije vodeći gol. Marco Verratti je dodao do Matuidija, ovaj lijepim udarcem matirao Lena za slavlje PG-a.

Prijetio je Ibrahimović u osmoj iz slobodnjaka, a dvije minute kasnije Sam puca iznad gola. Dobra šansa za Lavezzija u 12. minuti, no Leno je siguran.

Pokušao je kapiten naše reprezentacije Emir Spahić u 35. minuti iznenaditi Sirigua udarcem s 30 metara, italijanski golman brani. U 38. minuti Spahić je u petercu domaćih faulirao Lavezzija, skrivio penal i zaradio javnu opomenu. Ibrahimović je zakucao loptu sa bijele tačke za 0:2.

Bayer 04 Leverkusen vs Paris Saint-Germain

Nekoliko minuta kasnije švedski napadač šalje projektil s ruba šesnaeterca, Leno je još jednom nemoćan. Pola sata prije kraja utakmice Spahić je dobio drugi žuti, pa je ostavio svoje suigrače na cjedilu.

U 67. minuti šansa za Matuidija, ostaje 0:3. Petnaestak minuta kasnije pucao je i Lucas Moura, Leno opet brani. Sve je riješio novajlija Cabaye pogotkom u 88. minuti, a asistirao mu je Ibrahimović. Bayer će se teško oporaviti od ovog poraza.