Liga prvaka: Dortmund pored poraza od Reala u finalu

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda plasirali su se u finale Lige prvaka iako su sinoć u Madridu poraženi od Real Madrida rezultatom 2:0. Podsjetimo, u prvom meču u Dortmundu izabranici Jurgena Kloppa pobijedili su sa 4:1.

Već u četvrtoj minuti Gonzalo Higuain se našao sam pred Romanom Weidenfellerom, ali je golman Borussije spasio svoj gol. Iako je Real imao više od igre u 13. minuti je Borussija zaprijetila. Lewandowski se našao u prilici, ali je Lopez sjajno reagovao.

Potom, domaći su imali dvije stopostotne prilike. Ronaldo je prvi šutirao sa desetak metara, ali Weidenfeller ponovo sjajno brani, a onda je Ozil izašao sam pred golmana gostiju, ali je lopta završila pored gola.

Do kraja prvog dijela nije bilo ozbiljnijih prilika ni za jedan tim.

U drugom dijelu šansu je prvo imala ekipa iz Dortmunda. Četverostruki strijelac iz prvog susreta Lewandowski je iz dobre situacije šutirao preko gola, da bi u 50. minuti Poljak pogodio prečku.

Novu veliku priliku Borussija je imala u 62. minuti. Reus je pobjegao odbrani  Reala, uposlio je Gundogana koji je šutirao sa šest-sedam metara ali mu je Diego Lopez odbranio udarac.

Pritisak Reala konačno se isplatio u 83. minuti. Brzu akciju Kake i Ozila završio je Karim Benzema za vodstvo Reala od 1:0.

Pet minuta kasnije pogodio je Sergio Ramos, što je probudilo nadu da će izabranici Josea Mourinha do kraja postići još jedan gol za finale. Međutim, nisu u tome uspjeli, tako da su se na kraju radovali Milioneri iz Dortmunda koji će u finalu igrati sa boljim iz duela Barcelona – Bayern (0:4).