Liga prvaka: Bayernu pobjeda, Barceloni finale

Kako se i očekivalo, Barcelona nije sebi dozvolila luksuz da ispusti tri gola prednosti iz prve utakmice, te se bez problema plasirala u finale Lige prvaka. Nakon 3:0 na Camp Nou prije sedam dana, večeras su na Allianz Areni u Munchenu poraženi od Bayerna sa 2:3.

Bavarci su trebali čudo da vide finale u Berlinu. I iako su dobro počeli, i rano poveli, na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom.

Silovit start Bayerna

Igrala se sedma minuta kada je Bayern poveo. Korner je izborio Lewandowski, a zaboravljen od odbrane gostiju, Benatia glavom s desetak metara matira Ter Stegena. Veliko slavlje prepunog stadiona.

Domaći nastavljaju da prijete, pa se samo četiri minute kasnije Lewandowski nalazi u dobroj poziciji, ali se poljski napadač spetljao u upropastio finu priliku za njemačkog prvaka da udvostruči prednost.

U jeku dominacije Bayerna – izjednačenje. Messi majstorski proigrava Suareza, koji po desnoj strani ulazi u šesnaesterac i nesebično dodaje do Neymara na drugoj stativi. Brazilac je neumoljiv – 1:1 je u 15. minuti.

Pitanje finaliste tada je bilo rješeno, jer Bayernu su do kraja trebala četiri gola, a da ne prime ni jedan.

A to se nije desilo. Štaviše, nakon pola sata igre na semaforu je pisalo 1:2, opet je strijelac bio Neymar i opet mu je pogodak namjestio Suarez.

Mogao je Bayern se vrati u susret u 40. minuti, no pokušak Lewandowskog čudesnom intervencijom sa gol-linije je izvadio Ter Stegen.

Ako ništa – pobjeda

Ako već nisu mogli u finale, mogli su barem do pobjede. S tim razmišljanjem igrači Pepa Guardiole počeli su drugo poluvrijeme, pa je u 59. minuti poravnanje donio Lewandowski. Sjajno se Poljak na vrhu šesnaesterca fintom oslobodio Mascherana i snažnim udarcem iz mjesta matirao Ter Stegena.

15-ak minuta kasnije publiku na noge diže Muller koji preciznim udarcem sa 16 metara dovodi Bayern u prednost od 3:2.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Barcelona uspjela da se plasira u finale kontinentalnog takmičenja. Ko će joj biti protivnik saznat ćemo sutra naveče, kada se u Madridu sastaju Real i Juventus. Stara dama je u prvoj utakmici slavila pobjedu 2:1.