Liga 4: Široki u drugom kolu savladao Sparse rezultatom 75:60

U drugom kolu Lige 4 za košarkaše, Široki Primorka je kao domaćin u dvorani Pecara savladao sarajevski Spars (75:60).

Košarkaši Širokog su došli do trijumfa nad Sparsima rezultatom 75:60 u utakmici drugog kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine. Nakon prvog dijela utakmice situacija nije tako izgledala. Široki je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 16:15, a onda je bio bolji u drugoj rezultatom 24:20.

Na poluvremenu su imali pet poena prednosti i vodili sa 40:35. Dobili su i treću četvrtinu igre rezultatom 16:9 i na ulasku u posljednjih deset su imali dvanaest poena viška. Do kraja su rutinski priveli meč kraju.

Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Jonathan Jones koji je ubacio 24 poena, dok je povratnik u redove Širokog Dalibor Peršić imao 11 poena, kao i Robert Rikić. Peršić je dodao i 10 skokova. Na drugoj strani najbolji je bio Igor Josipović sa 16 poena i 9 skokova, dok je Stefan Glogovac ubacio 13 poena.

Danas (19 sati) u Mrkonjić-Gradu Mladost dočekuje aktuelnog prvaka, ekipu Igokee.

Široki Primorka – Spars 75:60 (16:15, 24:20, 16:9, 19:16)

ŠIROKI PRIMORKA: A. Mikulić, Babić, Katić 6, J. Mikulić 7, Zubac, Ćorić 1, Peršić 11, Bilinovac 5, Karačić 8, Bošnjak 2, Džons 24, Rikić 11. Trener: Ivan Velić.

SPARS: Zahiragić, Nikolič 7, Bulić 2, Ner. Buza, Bilić, Karić 2, Josipović 16, Ned. Buza 5, Đurasović 3, Vrabac 10, Glogovac 12, Kašćelan 2. Trener: Marko Trbić.