-TopSLIDEOstali sportoviSport

Lana Pudar ostala bez plasmana u polufinale i završila nastup na Svjetskom prvenstvu

50 METARA DELFIN

Bh. plivačica Lana Pudar nije se kvalifikovala u polufinale Svjetskog prvenstva u velikim bazenima u disciplini 50 metara delfin nakon što je u kvalifikacijama zauzela ukupno 29. mjesto s vremenom 27.14.

U konkurenciji 60 plivačica koje su učestvovale u kvalifikacijama, odnosno u sedam različitih grupa, Lana je zauzela ukupno 29. mjesto i utrku na 50 metara završila je s vremenom 27.14, što je za 1.75 sekundi bilo sporije od najbolje u kvalifikacijama Yufei Zhang iz Kine (25.39).

U svojoj grupi Lana je završila na osmom mjestu u konkurenciji 10 plivačica.

Šesnaestogodišnja Mostarka sinoć je dionicu od 200 metara preplivala u vremenu 2:07,85, što joj je u finalu u ovoj disciplini donijelo šesto mjesto. Za pobjednicom, 15-godišnjom Kanađankom Summer Mcintosh, koja je s vremenom 2:05,20 postavila novi svjetski juniorski rekord, Pudar je zaostala 2,65 sekundi.

Također, Pudar je prije tri dana osvojila osmo mjesto u utrci na 100 metara delfin, a njen plasman u finale sam po sebi je bio veliki uspjeh, posebno znajući da joj je to bio debi na Svjetskom prvenstvu.

S današnjim nastupom Lana je završila učešće na Svjetskom prvenstvu, a nema sumnje da je svojim rezultatima još jednom usrećila sve istinske ljubitelje sporta u našoj državi.