Lana Pudar četvrta na Svjetskom kupu

Još jedan odličan rezultat

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je četvrto mjesto na FINA Svjetskom kupu u ruskom Kazanju u disciplini 200 metara delfin.

Lana je kao i obično bila najmlađa učesnica finala, a na kraju je odradila zaista odličnu trku i bila je na korak od medalje.

Pudar je u finalu plivala vrijeem 2:08.21 i to joj je bilo dovoljno za četvrtu poziciju.

Zlato je osvojila iskusna Mđaraica Zsuzsana Jakabos sa vremenm 2:05.88, a na pobjedničkom postolju našle su se još Anastasija Markova i Maria Uglokova.

Ruskinja Markova imala je vrijeme 2:05.97, dok je Uglokova iz Švicarske utrku završila sa vremenom 2:07.46.

Pudar se u bazen vratila nakon tri mjeseca. Lagano je osigurala plasman u finale i pokazala je još jednom da je pred njom lijepa budućnost.