Lagana trica Tuzla Cityja u Trebinju, Mešinović postigao najbrži gol Premijer lige

Treća pobjeda Tuzlaka u sezoni

Tuzla City je u 4. kolu Premijer lige BiH savladala na gostovanju ekipu Leotara u Trebinju rezultatom 2:0.

Tim Husrefa Musemića fenomenalno je ušao u ovaj meč i već nakon 11 sekundi postignut je vodeći gol. Mešinović je napravio solo prodor i zabio je pogodak za vodstvo gostiju iz Tuzle od 1:0.

Gosti su novu šansu imali u šestoj minuti. Mišić šutira, Perišić dobro brani, a nakon ove šanse uslijedio je period mirne igre u kojoj nije bilo previše uzbuđenja.

Tek u 26. minuti novi pokušaj. Ponovo su gosti u prilici, ponovo je prijetio Mišić, Perišić fenomenalno brani.

Dvije minute kasnije Fejzić brani jedan pokušaj domaćih fudbalera, a do kraja prvog dijela oba tima su po jednom zaprijetila, promjene rezultata nije bilo i na odmor se otišlo vodstvom gostiju od 1:0.

Tuzla City odlično otvara i drugo poluvrijeme. Igrala se 54. minuta kada nakon lijepe akcije Džafića loptu u mrežu za 2:0 posprema Sulejman Krpić.

Nakon drugog gola gostiju igra se poprilično umirila. Gosti su zatvorili sve prilaze golu, a domaći su bili nemoćni da naprave bilo šta u fazi napada.

Ostalo je na kraju 2:0 za Tuzla City koja je tako stigla do treće pobjede u tri utakmice, dok je Leotar ostao na četiri boda iz četiri kola.

Treba svakako istaći da su gosti ostali sa igračem manje u samom finišu kada je crveni karton dobio Mirzad Mehanović.