Kylian Mbappe donio trijumf Monacu u Dortmundu

U meču koji je odgođen jučer za večeras, zbog tri eksplozije u blizini autobusa Borussije Dortmund, Monaco je kao gost savladao milionere s 3:2.

Junak pobjede bio je 18-godišnji francuski napadač Kylian Mbappe, koji je postigao dva gola.

U 11. minuti Aubameyang je imao prvu šansu, ali je iskosa sa desne strane šutirao pored gola Monaca.

Milioneri su imali terensku inicijativu nakon toga, ali je Monaco u 17. minuti promašio penal. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj nad Mbappeom u kaznenom prostoru, međutim, Fabinho je šutirao pored gola!

Nakon samo dvije minute gosti su poveli, a iz očigledne offside pozicije strijelac je bio Mbappe. Kagawa je mogao izjednačiti u 31. minuti, ali je loše šutirao sa 16 metara, iako je bio usamljen. Deset minuta prije odlaska na odmor gosti su udvostručili vodstvo, a nakon kornera Bender je pogodio vlastitu mrežu.

Thomas Tuchel napravio je dvije izmjene na poluvremenu, a umjesto Bendera i Schmelzera na teren su ušli Sahin i Pulišić. Borussia je krenula na sve ili ništa, a rezultat je smanjen u 57. minuti. Strijelac je bio Osman Dembele.

U jeku napada milionera Monaco je stigao do 3:1 i ponovo je strijelac bio mladi Mbappe, koji je iskoristio grešku Pisczeka, a minuta je bila 79.

Inače, 18-godišnji fudbaler večeras je igrao 50. meč u karijeri, a ovo mu je bio 22. pogodak. Francuz je postao i prvi igrač u historiji play-off faze elitnog takmičenja koji je sa manje od 19 godina postigao tri i više golova.

Kagawa je do kraja meča smanjio na 3:2, a imala je Borussia još nekoliko šansi, no rezultat se nije mijenjao, pa Monaco ide kući sa lijepom prednošću uoči revanša.