RukometSport

Kvalifikacije za SP: Rutinski trijumf zmajeva protiv Kosova

Rukometna reprezentacije BiH savladala je Kosovo sa 33:29 u 3. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Vrlo dobro smo otvorili meč, a prvi put tri razlike smo imali u 8. minuti, kada je Prce pogodio za 6:3. Nakon toga naš tim je rutinski gradio prednost, koja je pet minuta kasnije imala šest golova prednosti, a bilo je 10:4. Zmajevi su šest minuta do kraja poluvremena poveli sa osam razlike (15:7), ali Kosovo je uzvratilo serijom od 4:0, pa su došli do 11:15. Četiri gola prednosti bilo je i na poluvremenu, a BiH je vodila sa 17:13.

Drugo poluvrijeme otvorili smo golom Prcea i poveli sa 18:13, ali domaćin je nakon toga napravio seriju od 3:1 i došao na 19:16. No, to je bio makismum kosovske reprezentacije, a naš tim je konstatno gradio prednost, koja je u 45. minuti iznosila +7 (25:18). Nastavila je naša reprezentacija u istom ritmu narednih nekoliko minuta, ali je Kosovo u 51. minuti došlo do 23:27, što je natjeralo Markovića da pozove minutu odmora.

Nakon toga naša reprezentacija ozbiljnije se postavila i u napadu i u odbrani, pa Kosovo nije imalo nikakve šanse i meč je završio sa 33:29 u našu korist. Naredni meč zmajevi igraju protiv istog protivnika i to u subotu u Tuzli od 20.15 sati.

Najefikasniji u redovima zmajeva bio je Nikola Prce sa devet golova, dok je Dejan Malinović dodao šest.

Kod Kosova Deniz Terziqi je postigao devet, a Sarr Ramadani je dodao šest.