Kvalifikacije za EURO 2016: Španjolska poražena od Slovačke, remi Crne Gore s Lihtenštajnom

U četvrtak je odigrano devet utakmica drugog kruga kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo 2016. a najveće iznenađenje priredila je reprezentacija Slovačke koja je u Žilini svladala Španjolsku 2:1.

Slovaci su u vodstvo došli preko Kucke u 17. minuti. Španjolci su u nastavku pritisnuli domaćina te su konačno u 82. minuti, preko Alcacera, uspjeli izjednačiti, ali samo pet minuta kasnije Stoch zabija za konačnih 2:1.

U istoj skupini Ukrajina je u zadnjih deset minuta utakmice došla do pobjede 2:0 na gostovanju kod Bjelorusije, dok je Makedonija jedva izvukla pobjedu protiv Luksemburga (3:2) pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U skupini E Slovenija je s 1:0 pobijedila Švicarsku, koja je nakon dva odigrana susreta bez boda, Engleska je rutinski pobijedila San Marino 5:0, a Litva Estoniju 1:0.

Švedska i Rusija podijlili bodove odigravši 1:1, dok je u ostalim susretima skupine G Austrija u gostima svladala Moldaviju 2:1, a Crna Gora na gostujućem terenu nije je uspjela svladati Lihtenštajn. Utakmica je završila bez pogodaka 0:0.

SKUPINA C

Bjelorusija – Ukrajina 0:2 (Martijnovič 82-ag, Sidorčuk 90+3)

Makedonija – Luksemburg 3:2 (Trajkovski 20, Jahović 66-11m, Abdurahimi 90+2 / Bensi 39, Turpel 44)

Slovačka – Španjolska 2:1 (Kucka 17, Stoch 87 / Alcacer 82)

SKUPINA E

Engleska – San Marino 5:0 (Jagielka 25, Rooney 43-11m, Welbeck 49, Townsend 72, Della Valle 78-ag)

Litva – Estonija 1:0 (Mikoliunas 76)

Slovenija – Švicarska 1:0 (Novakovič 79-11m)