Španija u finalu Eurobasketa!

Španija je u veoma neizvjesnoj utakmici nakon produžetaka savladala Francusku 80:75 i izborila finale Eurobasketa.

Francuzi su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:17, da bi drugu izgubili sa 13:15 i na poluvrijeme otišli sa poenom prednosti 33:32.

U trećoj četvrtini francuzi su bili efikasniju pa su ovu dionicu igre dobili sa 23:16 i svoju prednost povečali na plus osam (56:48)

Međutim Španije sa vraća u posljednjoj četvrtini. Naime, iako su u jednom trenutku gubili sa čak deset poena razlike uspjeli su sve nadoknaditi te u samom finušu utakmicu preokrenuti u svoju korist i povesti sa plus tri. Ipak, Francuzi 14 sekundi prije kraja pogađaju tricu i rezultat poravnavaju na 66:66. Španija u posljednjem napadu nije uspjela postići koš, pa se otišlo u produžetke.

Bolji u produžecima bili su Španci predvođeni nevjerovatnim Gasolom i na kraju su slavili sa 80: