Kvalifikacije za EP 2016: Salanović nastupio za Lihtenštajn, Engleska na krilima Welbecka

Reprezentacija Engleske ostvarila je važnu pobjedu na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine u Francuskoj. Na gostovanju u Baselu, golovima Dannya Welbecka savladali su Švicarsku sa 2:0 i tako potvrdili da su favoriti grupe E.

Oslobođenje

Ovo je bio i službeni debi Vladimira Petkovića na klupi Švicarca kojeg očito neće pamtiti po lijepom. Welbeck je goste doveo u vodstvo u 59. minuti, a isti igrač trijumf je potvrdio u sudijskoj nadoknadi vremena. Estonija je u istoj grupi savladala Sloveniju sa 1:0, dok je Litvanija, očekivano, bila bolja od San Marina.

Najuvjerljiviju pobjedu u večerašnjim utakmicama ostvarila je Španija koja je bijes zbog lošeg nastupa na SP-u u Brazilu iskalila na Makedoncima. Furija je slavila sa 5:1.

U derbiju 1. kola iste grupe Slovačka je u gostima savladala Ukrajinu sa 1:0, a strijelac jedinog i odlučujućeg pogotka bio je Mak. Iznenađenjem bi se mogao nazvati i remi Bjelorusije kod Luksemburga, a gosti su spašavali bod u finišu utakmice…

Rusija je pred domaćim navijačima bila sigurna protiv Lihtenštajna sa 4:0, a za goste je nastupio i Dannis Salanović, koji je nedavno najavio da će igrati za BiH, ali je u međuvremenu promijenio mišljenje. No, ni on nije pomogao slabašnim gostima koje su nakon dva autogola Rusi dokrajčili u nastavku meča.

Crna Gora je golovima Vučinića i Tomaševića savladala Moldaviju, dok su Austrija i Švedska podijeli bodove.

Alaba je doveo Austrijance u vodstvo u 7. minuti, a pet minuta kasnije za konačnih 1:1 pogodio je Zengin.