KUP BiH: Sloboda slavila sa 2:1 protiv Sarajeva

Sloboda – Sarajevo 2:1

Fudbaleri Slobode savladali su ekipu Sarajeva sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Kupa BiH. Ovim rezultatom svakako mogu biti zadovoljniji gosti, koji na Tušnju nisu pokazali gotovo ništa, dok je Sloboda mogla slaviti ubjedljiviju pobjedu.

Široki Brijeg – Mladost DK  3:1

Nogometaši Širokog Brijega pobijedili su Mladost s 3:1 u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa.

Mladost je bila autsajder, no na Pecari je uspjela da postigne pogodak i još uvijek ima kakvu-takvu šansu da napravi historijski rezultat.

Radnički – Radnik 0:2

Fudbaleri Radnika iz Bijeljine savladali su u Lukavcu Radnički s 2:0 u prvom meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Član Prve lige Federacije dobro je odigrao ovaj meč. U prvom poluvremenu su bili bolji rival, stvorili su nekoliko dobrih šansi, ali do gola nisu mogli.

Borac – Željezničar 0:2

Pitanje pobjednika Željezničar je odlučio za svega pet minuta, odnosno u periodu od 11. do 15. minute kada je postigao oba gola.

U 11. minuti Bekrić je doveo Željezničar u vodstvo od 1:0, a konačan rezultat postavio je Lendrić četiri minute kasnije.

Željezničar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Blagojević.