Liverpool i Barcelona slavili u gostima

Nogometaši Intera pobijedili su na Giuseppe Meazzi u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka ekipu Borussije rezultatom 2:0 pa su tako stigli do prvog trijumfa ove sezone u elitnom evropskom takmičenju.

Inter je u vodstvo došao golom Martineza sredinom prvog poluvremena na asistenciju de Vrija. Borussia je potom apsolutno dominirala u ostatku utakmice, ali nije uspjela doći do poravnanja.

Martinez je u finišu meča propustio zapečatiti sudbinu ekipe iz Dortmunda jer je sedam minuta prije kraja promašio penal. Ipak, Candreva ga je šest minuta kasnije “popravio” golom za konačnih 2:0.

Borussia je pala na drugo mjesto grupe s četiri osvojena boda, odnosno tri manje od lidera Barcelone. Inter je treći s također četiri boda, dok Slavia ima jedan bod.

Liverpool je sa 4:1 slavio u Genku. Posebno raspoložen bio je Oxlade-Chamberlain s dva prva pogotka, a preostala golove postigli su Mane i Salah. Počasni gol za domaće postigao je Odey.

Barcelona je s dosta muke pobijedila Slaviju u Pragu (1:2), iako se nije tako činili nakon treće minute kada je Messi doveo Katalonce u vodstvo. Međutim, početkom drugog poluvremena Boril je izjednačio, a Barca je uz dosta sreće i autogolom Olayinka stigla na kraju do pobjede.

Najljepša utakmica večeri odigrana je u Salzburgu gdje je Napoli upisao tri boda u pobjedi 3:2. Za goste je dvostruki strijelac bio Mertens, gol je postigao i Insigne, dok je ponovo za domaće oduševio Haaland s dva pogotka.