Kostarika slavila protiv Grčke nakon jedanaesteraca i plasirala se u četvrtfinale SP-a

U utakmici osmine finala SP-a u Brazilu reprezentacija Kostarike je savladala Grčku nakon jedanaesteraca i plasirala se u četvrtfinale gdje će igrati protiv Holandije. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 1:1.

Utakmica je počela oprezno s obje strane, a prvu šansu imala je Kostarika. Iz slobodnog udarca u šesnaesterac je ubacio Bolanos. Međutim, obrana Grčke je otklonila opasnost.

U 28. minuti šutirao je Karagounis, ali golman Kostarike Navas brani.

Veliku priliku u 37 minuti propustio je Salpingidis koji je šutirao po sredini gola, a Navas je odbranio njegov udarac. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 0:0.

Grčka je bolje otvorila drugo poluvrijeme i zaprijetila preko Samarasa koji je slabo šutirao glavom nakon centaršuta s lijeve strane.

Ipak, Kostarika prva dolazi do vodstva u 52. minuti preko Ruiza koji je sa šesnaest metara zahvatio loptu i preciznim udarcem savladao golmana Grčke.
Nakon što je Duarte dobio drugi žuti karton Kostarikanci su od 66. minute ostali sa igračem manje na terenu.

Grčka je krenula u veliku ofanzivu, a u posljednjim minutama utakmice Papastathopoulos donosi izjednačenje. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 1:1.

Tokom produžetaka Grčka je nastavila sa pritiskom na gol Kostarike preko Mitrogloua, Christodoulopoulosa i Gekasa ali bez uspjeha.

Kostarikanci su bolje izvodili penale i slavlje njihovih navijača je moglo započeti.