Košarka – U-18: Litvanija porazila Bosnu i Hercegovinu u prvom kolu

Juniorska košarkaška reprezentacija naše države je poražena od Litvanije rezultatom 73:50 u prvom meču na Europskom prvenstvu u grčkom Volosu.

Nakon što je naša reprezentacija imala prednost od 14:10 u prvoj četvrtini meča, ona je ipak završena rezultatom 23:17 za našeg protivnika.

Na kraju prvog poluvremena meča rezultat je glasio 39:31 za Litvaniju. Pitanje pobjednika je riješeno već u trećoj dionici meča.

Litvanija ju je dobila rezultatom 16:7 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od sedamnaest poena.

Do kraja su je uspjeli zadržati i osigurati trijumf. Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije je bio Edin Atić sa 18 poena, 4 skoka i 3 asistencije, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Martynas Varnas sa 19 poena, 10 skokova i 6 asistencija.

Danas će izabranici selektora Marka Trbića nastupati u drugom kolu i to protiv reprezentacije Hrvatske od 18:00 sati.

Danas nam je potrebna pobjeda kako bi zadržali šanse za plasman u drugi krug Europskog prvenstva koje se ovih dana održava u grčkom Volosu. Kao i jučer, na oficijelnom youtube kanalu FIBA – e možete gledati prenos ovog meča: