Košarka: Igokea bolja od Splita, a Široki savladao Partizana

Košarkaši Igokee savladali su kao gosti ekipu Splita rezultatom 68:60, te su na taj način došli do 14. pobjede u ovoj sezoni ABA lige.

Vrlo teško gostovanje u Splitu, nije počelo najbolje, jer su Splićani stvorili nakon osam minuta igre pet poena prednosti 17:12, no Igokea nije dopustilada se domaći tim odvoji, pa je Split nakon prvog perioda imao samo poen prednosti 21:20.

Sjajan odbrana od strane našeg tima viđena je u drugom periodu. Dopustili su samo devet poena u drugoj četvrtini, te su okrenuli utakmicu u svoju korist. Na poluvrijeme je Igokea otišla sa pet poena prednosti 35:30.

Treći period ponovo donosi jako dobru igru Igokee. Imali su i 15 razlike 50:35, a u posljednjih deset minuta su ušli sa osam razlike 52:44.

Uspio je Split prići početkom posljednjeg perioda na minus četiri 52:48, ali je Igokea ponovo dodala gas, te su do kraja sigurnom igrom došli do nove pobjede.

Branko Jorović je sa 24 poena predvodio tim Dragana Bajića, a kod domaćih Kraljević i Krušlin su ubacili po 14 poena.

Košarkaši Širokog Wwin napravili su veliko iznenađenje u 17. kolu ABA lige savladavši na Pecari ekipu Partizana rezultatom 87:80.

Naš prvak je dobro ušao u susret, te su poveli sa 10:4, ali Partizan nije dozvolio da se prednost poveća, te su došli do izjednačenja. Ipak, Široki je uspio do kraja prvog perioda sjajnim šutem otići na sjajnih 13 razlike 28:15.

Imali su Širokobriježani u dva navrata prednost od 16 razlike, ali je Partizan velikom serijom od 14:0 došao ponovo na samo dva razlike 36:34, da bi se na poluvrijeme otišlo neriješenim rezultatom 43:43.

Široki je bolje otvorio treći period. Novopridošli playmaker Jones je razigrao ekipu pa je na sredini treće dionice Široki imao ponovo dvocifrenu prednost 57:45. Na kraju treće dionice Široki je vodio sa devet razlike 64:55.

Posljednjih deset minuta bolje otvorio beogradski tim. Stigli su do minus četiri 64:60, no Široki je ponovo vrlo brzo podigao prednost na dvocifrenu prednost. Nisu dozvolili za razliku od nekih prethodnih utakmica da im se protivnik približi, te su sasvim zasluženo slavili pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Šutalo sa 21 poen, a Šakić je dodao 16, a bh. reprezentativac Dalibor Peršić je ubacio 11.  Kod gostiju  je Bogdanović ubacio 12  poena,  a Nemanja Gordić je ubacio 11 poena.

U narednom 18. kolu Igokea će ugostiti Crvenu zvezdu 19.01., a 20.01. Široki će na gostovanje protiv Krke.