-TopSLIDEKošarkaSport

Crvena zvezda počistila Partizan i uzela trofej šampiona ABA lige!

3-0 u finalnoj seriji

Košarkaški Crvene zvezde osvojili su ABA ligu. U trećoj utakmici finala savladali su najvećeg rivala Partizan rezultatom 82:76 i s ukupnih 3-0 slave naslov prvaka.

Duel najvećih rivala ABA lige neočekivano je završen u samo tri utakmice. Crvena zvezda je lakše od očekivanog došla do naslova prvaka i počistila je Partizan s parketa (3-0).

Nakon što su crveno-bijeli dobili dvije utakmice na svom terenu, večeras je u Areni Partizan tražio spas i ostanak u seriji. Nije tim Željka Obradovića uspio i veliki rival slavi titulu.

Zvezda mnogo bolje otvara meč. Igrali su gosti jaku odbranu na otvaranju, kontrolisali su rezultat tokom prve dionice, a nakon 10 minuta igre crveno-bijeli su imali dva poena prednosti, 20:18.

Održavala je Crvena zvezda prednost i u drugoj dionici. Partizan s druge strane nikako nije mogao da napravi neku ozbiljnu seriju kojom bi okrenuli meč na svoju stranu, iako su u nekoliko navrata dolazili do izjednačenja.

Ipak, Zvezda je igrala jako dobru košarku kada je najviše trebalo i na odmor odlazi s četiri poena prednosti, 42:38.

Partizan bolje otvara drugo poluvrijeme. Uspio je domaći sastav konačni i povesti (44:42), ali potom nestaje s parketa.

Zvezda radi seriju od 10:0, Partizan nije mogao ‘kupiti’ koš, pa su crveno-bijeli u potpunosi kontrolisali treći period nakon kojeg su imali sedam poena prednosti, 59:52.

Gosti su početkom posljednje dionice imali i plus 10 i činilo se kako je ovaj susret gotov. Međutim, odustajanje nije u krvi Željka Obradovića i njegov tim se uspio vratiti u meč.

Ipak, snage za veliki preokret nije bilo. Zvezda je uspjela završiti posao iako je Partizan ponovo zaprijetio u samoj završnici meča, no na kraju crveno-bijeli dio Beograda slavi.

Rokas Giedraitis i Luka Mitrović su predvodili Crvenu zvezdu sa po 12 poena, dok je kod Partizana Aleksa Avramović ubacio 17.