RukometSport

Kvalifikacije za EP: BiH – Finska 34:23

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u 4. kolu grupe 3 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Hrvatskoj dočekala je Finsku i slavila je rezultatom 34:23.

Pred punim tribinama u dvorani “Mirsad Hurić”, koja nosi ime po poznatom goraždanskom rukometašu i nekadašnjem igraču RK “Radnički”. Hurić je svoj život dao na početku rata, tačnije 1992. godine, kada je braneći grad na Drini poginuo kao pripadnik Armije RBiH.

Naš nacionalni tim je ušao u utakmicu veoma ozbiljno i od samog starta meča nametnuo svoj ritam, a vodstvo se iz minute u minut povećavalo.

Jedina situacija koja je iole mogla zabrinuti naše najbolje rukometaše desila se sredinom drugog poluvremena kada su prišli na samo minus šest, a nakon toga su imali priliku da se potpuno vrate u susret, ali zahvaljujući sjajnom Buriću na golu, to im nije pošlo za rukom.

U pojedinim trenucima ono je iznosilo i 10 golova razlike, što dovoljno govori o nadmoći izabranika Bilala Šumana.

Nakon ove pobjede naš tim na svom kontu ima četiri boda i omjer 2-2 i nalazimo se na drugom mjestu.

Najefikasniji u našem timu bili su Senjamin Burić i Marko Panić koji su postigli sedam golova, a kod Finske najefikasniji je bio Nico Ronnberg, koji je također postigao sedam golova.